Arama Sonuçları: frh

  21-22 Nisan 2022 tarihlerinde Arkas Çeşme Yelken kulübünde gerçekleşen Okul Sporları Yelken İl B

irinciliği yarışlarında okulumuzu temsil eden öğrencimiz Berk KARABEKMEZ Gençler kategorisi  Laser Radial sınıfında İzmir 3. olarak okulumuzu başarıyla temsil etmiştir. Öğrencimiz 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde İzmir'de gerçekleşecek Türkiye Şampiyonasında okulumuzu temsil etme hakkı kazanmıştır.

Ek Bilgi

Kategori Spor

Bu yıl

Okuma Günleri kapsamında, "Bana Kuşlar Söyledi" kitabıyla Yekta Kopan konuğumuz oldu . Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Yekta Kopan gençlerin hem kitap hem de yazın hayatıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Ek Bilgi

Kategori Kitap Haftası

Meslekler Günü etkinliğimizi, 26.04.2022 Salı günü,  mezunlarımız, İzmir’in önde gelen kuruluşları  ve üniversitelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik.

Farklı mesleklerden katılımcılar ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde öğrencilerimiz konuklarımızla birebir görüşme ve akıllarındaki soruların cevaplarını birinci ağızdan alma fırsatını buldular.

  

Ek Bilgi

Şehir ortamında büyüyen çocukların doğayla bağ kurması ve toprağa dokunması amacıyla ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle oluşturduğumuz Kültürpark’taki “Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam Bahçesi’’nde, pandemi süreci sebebiyle 2 yıl ara vermek zorunda kaldığımız etkinlik ve atölye çalışmalarına yeniden başladık.

Okulumuzun Permakültür kulübü öğrencileri ve Salih İşgören İlkokulundan gelen 60 öğrenci ile kompost, solucan kompostu, geleneksel testi ile sulama yöntemi, malçlama ve kardeş bitkiler ile ilgili atölye çalışmaları yaptık. 

Domates, biber, salatalık, reyhan fidelerini toprakla buluşturduk.

 

Ek Bilgi

2006-2007 doğumlu öğrencilerimizden oluşan Kız Voleybol B Takımımız çeyrek final B grubu ilk maçında Eraslan Kolejini 3-0 yenerek son 8 arasında yarı finalde mücadele etme hakkı kazandı.
19 Nisan 2022 Salı günü Atatürk Kapalı Spor salonunda Özel Bahçeşehir Kuzey Kampüsü Fen Lisesi ile Çeyrek final B grubu liderlik maçına çıkacak takımımıza başarılar diliyoruz.

Ek Bilgi

Kategori Spor

Frankofoni Haftasında öğrencilerimiz, bir kez daha Fransızca eğlenceli ve eğitici aktiviteler etrafında buluştu. Okullar arası şiir yarışmasından genel kültür yarışmalarına, "Les Micros d'Or" şarkı yarışmasına kadar her seviye, özellikle sıcak bir atmosferde kendilerini Fransızca olarak farklı şekilde ifade etme zevkini yaşadı.

Ek Bilgi

Hazırlık A Sınıfı öğrencimiz Ateş Kuzey Sarp Ocak, 12-13 Şubat 2022 tarihlerinde Denizli'de gerçekleştirilen "Okulsporları Karate Kumite Genç Erkek B Kategorisi Bölge Şampiyonası"nda 3. olarak 10-13 Mart 2022 tarihlerinde Bartın'da gerçekleştirilecek Türkiye Birinciliği Müsabakalarında okulumuzu temsil etme hakkı kazanmıştır. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ek Bilgi

Kategori Spor

Okul orkestramızdan yeni yıl konseri.

Ek Bilgi

Okulumuzun tüm çalışanları 21.12.2021 Salı günü düzenlenen yangın eğitimine katıldılar.

Olası durumlar karşısında alınacak önlemler ile ilgili bilgilendirmenin ardından okulumuzun bahçesinde uygulamalı eğitim yapılarak bilgilerin pekiştirilmesi sağlandı.

 

Ek Bilgi

Hazırlık A sınıfı öğrencimiz Ateş Kuzey Sarp OCAK 14 Aralık 2021 Salı günü gerçekleşen Okul Sporları Genç Erkekler B kategorisinde Kumite 50 kiloda İzmir İl Birincisi olmuştur ve Ocak ayında Afyon‘da gerçekleşecek Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Ek Bilgi

Kategori Spor

Menü