Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

 • universite gezisi-2014
  Okulumuz, 11. Sınıf  öğrencilerimizin yüksek öğrenim kurumlarını daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla 3-5 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’daki üniversiteleri ziyaret ettiler. İstanbul’da Koç, Boğaziçi, Galatasaray, Sabancı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara’da Bilkent, ODTÜ ve Hacettepe Üniversiteleri’ni gezen öğrencilerimiz bu kurumların bölümleri ve işleyişleri hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

   

   

  Devamını oku...
 • ege-arti-kedi-evi-yapimi-2014
  Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, Ege Artı Engelli Eğitim Merkezi'nden gelen öğrencilerle birlikte kedi evleri yaptılar. Beraber eğlenceli vakit geçiren öğrenciler etkinlik sonrasında bahçede oyunlar oynadı. 

   

   

   

  Devamını oku...
 • cevrenin genc_sozculeri_ispanyada
  İzmir Saint Joseph Lisesi Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü üyesi olan öğrenciler, "Let's take care of the planet" programı kapsamında "Twin School" aktivitesine katılmak üzere, 
  17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında proje ortağı olan Santa Domingo Dela Calzada Caterig College öğrencileri ile buluşmak üzere İspanya'ya başarılı bir gezi gerçekleştirmişlerdir.

   

   

   

  Devamını oku...
 • sj logo_kurumsal_100
  Sosyal yardım kulübümüz Kars Karşıyaka İlkökuluna yardımda blundu.

  Devamını oku...
 • cevrenin-genc-sozculeri-lizbon-2014
  Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri Türkiye'yi Lizbon'da gerçekleştirilen “Young Reporters for the environment” çalıştayında temsil etti.

  Fransızca kadar İngilizceye de hakim olan öğrenciler önce fotoğraf, video ve makale haber dalında workshopa katıldılar. Saint-Josephli öğrenciler daha sonra yaptıkları saha çalışması ile grup olarak oluşturdukları çevre haberlerini basın toplantısıyla duyurdular.

   

   

  Devamını oku...
 • ankara cumhuriyet_kupasi-2014
  Kız voleybol ve erkek basketbol takımlarımız Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Kupası Turnuvası’na katıldı. Turnuvada mücadele eden sporcularımız ayrıca Anıtkabir’i ziyaret etti.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • 10 kasim_toreni-2014
  Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’'ü, aramızdan ayrılışının 76’ıncı yılında okulmuzda yapılan törenle saygı, minnet ve şükranla andık.

   

   

  Devamını oku...
 • anne olmayi_biz_sectik_gulgun_sharafat_5kasim
  Okulumuzun, Psikolog Gülgün Sharafat ile birlikte gerçekleştirdiği “Anne Baba Olmayı Biz Seçtik” isimli veli eğitimlerimizin birinci ayağı olan “Akademik Başarıya Katkımız” semineri 05.11.2014 Çarşamba günü düzenlendi. Velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen eğitimde, ailelerin doğru iletişim yöntemlerini kullanarak gençlerin  akademik başarılarına katkılarının nasıl olabileceği   konusunda paylaşımlarda bulunuldu.

   

   

  Devamını oku...
 • karsiyaka zubeyde_hnm_huzur_evi_ziyareti

   

   5 Kasım 2014 Çarşamba günü bir grup öğrencimizle Zübeyde Hanım Huzurevi’ni ziyaret ettik. Onlarla şarkılar söyledik, oyunlar oynadık. Bir sonraki görüşme isteklerini memnuniyetle kabul ederek okulumuza döndük. Yıl sonuna doğru bir program hazırlamayı ve onları okula davet etmeyi kararlaştırdık.

   

   

  Devamını oku...
 • nigde hayvan_barinagi_mama_yardim_2014_kasim
  İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencileri, Ece Piriştine öncülüğünde ve  Sosyal Yardımlaşma Kulübü işbirliği ile Niğde'de Bulunan Niğde Hayvan Barınağı'na onbeşer (15) kilogramlık 25 koli köpek maması yardımı yapmışlardır.

  Devamını oku...
 • francois nadeau-fotograf_sanatcisi_ekim_2014
  Kanadalı Fotoğraf Sanatçısı François Nadeau, 28 Ekim'de fotoğraf kulübümüzün konuğu oldu. Fotoğraf tarihinden örnekler vererek söyleşisine başlayan Nadeau, beğendiği fotoğraf ustalarından örnekler gösterdi. Kendi ekipmanını da tanıtan sanatçı, söyleşinin sonunda bir fotoğraf projesinin belgeselini öğrencilerimizle paylaştı.

   

   

  Devamını oku...
 • 2014-Cumhuriyet bayrami-kutlamalari
  Cumhuriyet Bayramı İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’nde coşkuyla kutlandı. Lisemizde düzenlenen tören ve kutlamaları kapsamında 12. sınıfların katılımıyla “Cumhuriyet Balosu” düzenlendi. Öğrenciler tarafından sahnelenen vals, ve zeybek gösterilerinin yanı sıra baloda ayrıca çeşitli şarkılar seslendirildi.

  Devamını oku...
 • ipad egitim_ekim_2014

  Eğitim ve öğretimin teknolojik imkanlarla desteklenmesini benimseyen okulumuz, bu amaçla 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında öğretmenlere, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ise hazırlık sınıflarına ve 9. sınıflara Ipad dağıtmıştır.

  Devamını oku...

 • baskanlik secimi_2014_2015_kapak_copy

      Okul Başkanlığı Seçimi

          Geleceğin seçmenlerine demokrasi bilincini aşılamak amacıyla her yıl düzenli olarak yapılan

  Okul Başkanlığı Seçimi gerçekleşti. Saint-Josephli öğrenciler 2014-2015 yeni eğitim-

  öğretim yılında kendilerini temsil edecek olan Okul Başkanı’nı seçti.

  Devamını oku...
 • piri reis_ziyareti_2014_kapak
           

          Piri Reis İlköğretim Okulları 7. Sınıf öğrencileri okulumuzu ziyaret etti. Bilim, ebru, eskrim  ve müzik atölyelerine katılan öğrenciler, sınıf arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirdiler.

  Devamını oku...

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

84 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar