Get Adobe Flash player

carsamba web_pul_sol

Doğum Günleri


 • 23 nisan_ulusal_egemenlik_ve_cocuk_bayrami
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda yapılan törenle coşkuyla kutlandı.

  Devamını oku...
 • ibb veterinerlik hizmetleri muduru hande ozyogurtcu ile sokak hayvanlari konferansi

  İ.B.B. Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Hande Özyoğurtçu 14-16 Nisan 2015 tarihlerinde okulumuza gelerek sokak hayvanları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. 

  Devamını oku...
 • mfnu lahey_nisan_2015
  Fransızca Model Birleşmiş Milletler Kulübü öğrencileri, 26 Mart–2 Nisan 2015 tarihleri arasında Lahey’de düzenlenen münazaralara katıldı. Teması “ 21. Yüzyılın Kalkınma Bilançosu ve Geleceği” olan ve üç gün süren etkinlikte öğrenciler farklı komitelerde görev aldı.

  Devamını oku...

 • pirireis velilerine okul tanitimi

  Özel Piri Reis Okulları 8. Sınıf velileri için Forum salonunda “Tanıtım Günü” düzenlendi. Velilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Saint-Joseph Lisesi hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi. Sunumda ayrıca dersler, 3 yabancı dil, başta Fransa olmak üzere yurtdışında yüksek öğrenim, Galatasaray Üniversitesi iç sınavı, üniversiteye giriş sınavları ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıt takvimi ve koşulları hakkında da bilgiler verildi.

  Devamını oku...
 • italya gezisi 2015

  İzmir’in tek özel yabancı okulu olan Saint-Joseph’te üçüncü yabancı dil olarak öğretilen İtalyancayı geliştirmek, İtalyanca pratik yapmak ve bu dili kültürüyle tanımak amacıyla her yıl gerçekleştirilen kültür, sanat ve tarih dolu gezide öğrenciler Roma’yı ziyaret etti.

  Devamını oku...

 • munesco ankara

  İngilizce Model Birleşmiş Milletler kulübünden 16 öğrenci,18-21 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara BILS'te düzenlenen MUNESCO Konferansı'nda, Rusya ve Vietnam'ı farklı komitelerde başarıyla temsil etti. Öğrenciler, bu konferans sırasında dünya sorunlarını tartışıp, bu sorunlara çözüm aradı.

   

   

  Devamını oku...
 • 01 nisan_pirireis_ziyareti

  Piri Reis Okulları 8. Sınıf öğrencileri okulumuzu ziyaret etti. Öğrenciler müzik, resim, spor ve fen atölyelerine katıldılar.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • ismet inonu_sergi

  11.Sınıf öğrencilerimiz, 26 Mart 2015 Perşembe günü Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü” sergisini ziyaret etti.

  Devamını oku...
 •  "Kadın Hayattır" dedik, düşündük, taşındık ve içimizden geçenleri bu videoya aktardık...

   

  Devamını oku...
 • İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
  9. SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ

  Tema:  UNESCO'nun 2015  yılı teması “Uluslararası Işık Yılı”

  Işığın Peşinde Empresyonizmin İzinde...”

  Devamını oku...
 • frakofonie2015 afis_tn 

  Beş ayrı kıtadan, 274 milyon insanın konuştuğu Fransız dilinin bayramı olan “Frankofoni Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu seneki teması “Sanat Akımları” olan haftada öğrenciler, düzenlenen aktivitelerle, Fransız sanatı, edebiyatı, müziği, mutfağı ve sinemasını daha yakından fırsatı buldular.

   

   

   

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • ingilizce munazara_2015_mart
  İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion de katılımıyla düzenlenen “Ebeveynler çocuklarının cinsiyetini belirleyebilir mi?” konulu İngilizce münazara, İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde 12 Mart 2015 Perşembe günü düzenlendi.

  Devamını oku...
 • yasar kemali_andik

  28 Şubat Cumartesi günü kaybettiğimiz edebiyatımızın ulu çınarı Yaşar Kemal'i ve eserlerini 9. sınıf öğrencilerimizle andık. 

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • runatolia 2015
  Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Emel Kadör ve Hülya Aydemir, Rehber Öğretmenler Türkan Aktaş ve Pınar Gülen Bal, İngilizce öğretmeni Romina Filinesi, Matematik Öğretmeni Semra Parlak, Beden Eğitimi Öğretmenleri Barış Lale ve Ebru Taşkın, Bilgi İşlem Sorumlusu Ahmet Türközü, iki öğrenci ile 1 Mart 2015 günü Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonu’nda Adım Adım Oluşumu çatısı altında Koruncuk Vakfı yararına koştu. 

   

   

   

  Devamını oku...

Kamuoyunun ve Velilerimizin Dikkatine 

Son günlerde okulumuzun 2015-2016 öğretim yılı ücretleri ile ilgili bazı medya kuruluşlarına ait web siteleri tarafından yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlarda okulumuzla ilgili iddia edilen öğrenim ücretleri, okulumuzun güncel olarak uyguladığı ücretle kıyaslandığında mevcut yönetmeliklerin öngördüğü artış oranlarının çok üzerinde bir artışa denk gelmektedir.

 

Okulumuzun yeni öğretim yılı ücretleri henüz tespit edilmediği gibi artış oranının yönetmeliklerde izin verilen oranın üzerinde gerçekleşmesi de söz konusu değildir.

Yeni öğretim yılı ücretlerimiz tespit edildiğinde her zaman olduğu gibi basın ilanları ve okulumuzun www.izmirsj.k12.tr adresindeki web sitesi kanalıyla duyurulacaktır.

Durumu velilerimiz ve kamuoyunun dikkatine sunar, okulumuzla ilgili kaynağı belli olmayan haberlere itibar edilmemesini ve her türlü bilgi için kurumumuzla temasa geçilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla.


İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Müdürlüğü

 

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

436 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İngilizce Bölüm Blogu

logo moodleizmirsj
sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar