Get Adobe Flash player
 • FrancEducation Markası
 • mun ny_1
 • meslekler gunu2
 • 19 mayis_kutlamalari1
 • acik kapi7-
 • 18 mart_canakkale
 • toulouse gezisi1
 • oder konferans1
 • italya gezisi
 • rehberlik 5
 • FrancEducation Markası
 • Global Classrooms Model United Nation Konferansı New York
 • Meslekler Günü
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  Okulumuzda Yapılan Spor Etkinlikleri
 • Açık Kapı Okul Tanıtım Etkinliği
 • 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni
 • Toulouse Öğrenci Değişim ve Kültür Gezisi
 • Otizm Ve Farkındalık Konferansı
 • İtalya Gezisi
 • İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
  VI. Rehberlik Sempozyumu

Hızlı Linkler / Sitede Arama

Etkinliklerden

Üye Girişi

  

Doğum Günleri

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi - Hoş geldiniz

 

Tüm eğitim ekibimiz tarafından paylaşılan değerleri, etkinlikleri, pedagoji anlayışı ve tarihi ile İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi'nin ruhuna güzel bir yolculuk diliyorum.

Elisabeth Maire 
Okul Müdürü

 • 9 siniflar_kaynastirma_2014_kapak_
                                     9. Sınıflar Kaynaştırma Günü

        Okula yeni kaydolan ve hazırlık atlama sınavında başarılı olan öğrenciler ile bu yıl 9.    sınıfa geçen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik  Merkezi’ne gezi düzenlendi.

  Devamını oku...
 • 12 siniflar_kahvalti_2014_eylul_kapak

                                12. Sınıf Öğrencilerine Moral Kahvaltısı Düzenlendi

    Okul idaresi, lise hayatlarının en zorlu dönemine giren 12. sınıf öğrencileri için moral kahvaltısı düzenlendi.

  Devamını oku...
 • hazirlik kaynasma_2014
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaöğretim hayatına ilk adımlarını atan hazırlık sınıfı öğrencilerinin okula uyumunu kolaylaştırmak için Gümüldür Denizatı Tatil Köyü’nde kaynaştırma etkinliği düzenledi. Voleybol, güzel sanatlar, rehberlik, spor, rugby ve oyun atölyeleriyle Saint-Joseph ailesine yeni katılan öğrencilerin birbirlerini daha yakından tanımaları sağlandı.

  Devamını oku...
 • 2014-2015-acilis
  Okul müdürümüz Elisabeth Maire’nin konuşmasıyla başlayan tören, geçen yılın etkinliklerinden oluşan tanıtım filmi ile devam etti. Saint-Joseph ailesine yeni katılan öğrencilerden seçilen temsilciler yaptıkları konuşmalarla heyecanlarını dile getirdiler.
  Tüm Saint-Joseph ailesine başarı dolu bir yıl diliyoruz.

   

   

   

  Devamını oku...
 • Saint-Joseph Fransız Lisesi XV. Kitap Haftası ve Okuma Günleri 15-19 Aralık 2014 tarihleri arasındadır. Bu yıl okuyacağımız romanlar ve yazarları aşağıdadır.

   
  Kitap Adı Yazar
  Aşk Yolculuğu   Bahar Feyzan
  Geride Kalanlar Binnaz Öner
  En Güzel Günleri Demek Bensiz Yaşadın Can Gürses
  Süleyman'ın  Kuyuları Hesna Onbaşı
  Şafak Baskını Osman Akbaşak
                                                

                                                 

           

                                         

                                                                                         

 • normandiya gezisi
  18 kişilik bir öğrenci grubu (Hazırlık ve 9.sınıf) ve iki öğretmen iki haftalık bir Normandiya gezisine katıldılar, Rouen şehrine gittiler.

  Devamını oku...
 • kapadokya-2014
  Hazırlık sınıfları 06 -10 Nisan 2014 tarihleri arasında Yeşil Sınıf - Kapadokya Projesi’ne katılmışlardır. Etkinlikte öğrenciler her sabah kendi öğretmenleri tarafından işlenen Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Fen dersleri ile güne başlamışlardır.

  Devamını oku...
 •                            2014  Hisarönü  Ucpa Yaz Kampı

  ucpa 2014_kapak  

   

                   11-15 Haziran 2014 tarihlerinde her yıl gerçekleştirilen UCPA doğa ve su sporları kampı 39 öğrenci ve 3 öğretmenimizin katılımıyla keşke bitmeseydi dilekleriyle tamamlandı.

  Devamını oku...

 • 2014 ogretim_yili_sonu_kapak


     2013 - 2014 Öğretim Yılı, bahçede yapılan tören ve yıl boyunca öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarı,

  Devamını oku...
 • cevrenin genc_sozculeri_yarisma_afis_2014_mayis_kapak


               Türkiye Çevre Eğitim Vakfı TURÇEV’in organizasyonu olan Çevrenin Genç Sözcüleri Programı kapsamında “Foundation for Environmental Education, FEE” nin düzenlediği  uluslararası yarışmaya katılan «Can a forest be created with recycling ? » başlıklı projemiz dünya ikincisi olmuştur.

  Devamını oku...
 • japon gunu_kapak_2014

           Manga kulübü öğrencilermizin, Saint Joseph Japon Günü adı altında düzenlediği etkinlikte japon kültürü, mutfağı ve bir savunma sanataı olan aikido hakkında bilgi verildi. 

  Devamını oku...
 • afis son

           Türkçe Tiyatro Kulübümüz, Haldun Taner'in yazdigi ve Edebiyat ögretmenlerimiz Emel Kadör ve Hülya İmamoğlu'nun yönettigi Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı eseri Forum salonunda sahnelendi.

  Devamını oku...
 • mutluluk agaci_mozaik_kapak
      İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi'nin 21-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlediği Sanat Festivali çerçevesinde Hazırlık ve 10. Sınıf  öğrencileri, bulduğu şişe, tabak gibi kırık seramik parçaları ile eserler  yaratıp, fakirlerin mimarı olarak anılan Antonio Gaudi tarzında bir mozaik çalışması gerçekleştir­ diler.

  Devamını oku...
 • 26 
       
  SJ Atık yönetimi modeli ile oluşturduğumuz proje "Young Reporters for the Environment" programı kapsamında Türkiye birincisi olarak Portekizde gerçekleşecek olan uluslararası gençlik çevre konferansında Türkiyeyi temsil etme hakkı kazandı.
  Öğrencilerimizi bu büyük başarılarından dolayı kutluyoruz.

 • ortak edebiyat_proje_kapak_2014 


         İ
  zmir Saint-Joseph, İstanbul Saint-Joseph ve İstanbul Saint-Michel Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin ortak edebiyat projesi George Orwell'in "1984" romanıydı.

  Devamını oku...
15. Kitap Haftası ve Okuma Günleri 2014 - 2015
Saint-Joseph Fransız Lisesi XV. Kitap Haftası ve Okuma Günleri 15-19 Aralık 2014 tarihleri arasındadır. Bu yıl okuyacağımız romanlar ve yazarları aşağıdadır.   Kitap Adı Yazar Aşk Yolculuğu   Bahar Feyzan ...
Frankofoni Haftası 2014
                                                                  Frankofoni ...
8. Sanat ve Kültür Festivali
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  8. Sanat ve Kültür Festivali Sona Erdi  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği; resim yarışmaları, söyleşiler ve sergilerden oluşan Sanat ...
VI. İzmir Gençlik Konseyi gerçekleştirildi
                     İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin öncülüğünde VI. İzmir Gençlik Konsey’i 21-22 Ocak 2014’te gerçekleştirildi. ...
VI. Rehberlik Sempozyumu
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi6. Rehberlik Sempozyumu28 Mart 2013 Lisemiz tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak 6 yıl önce hayata geçirilen Rehberlik Sempozyu’mu bu yıl 28 Mart 2013 tarihinde düzenleniyor. Tepekule Kongre ve Sergi ...
 
   
9. Sınıflar Kaynaştırma Günü 2014
                                   9. Sınıflar Kaynaştırma Günü       Okula yeni kaydolan ve hazırlık atlama sınavında başarılı olan öğrenciler ...
 
   
2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı okulumuzda yapılan törenle açıldı
Okul müdürümüz Elisabeth Maire’nin konuşmasıyla başlayan tören, geçen yılın etkinliklerinden oluşan tanıtım filmi ile devam etti. Saint-Joseph ailesine yeni katılan öğrencilerden seçilen temsilciler yaptıkları konuşmalarla heyecanlarını dile ...
133. Dönem Mezunlarımızın Diploma Töreni
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi 133. Dönem mezunlarını okul bahçesinde düzenlediği kep töreniyle yeni hayatlarına uğurladı. Duygusal anların yaşandığı gecede öğretmenler, yıllarca ders anlattıkları öğrencilerine bu kez de diplomalarını ...
 
   
Stresle Baş etme Ve İnteraktif Stres Yönetimi Semineri / Gülgün Canbaş Sharafat
12 Mart Çarşamba günü velilerimize verdiği "Stresle Baş etme Ve İnteraktif Stres Yönetimi" konulu seminerinden ötürü Sn. Gülgün Canbaş Sharafat'a teşekkür ederiz.  
Türkçe Tiyatro / Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım
         Türkçe Tiyatro Kulübümüz, Haldun Taner'in yazdigi ve Edebiyat ögretmenlerimiz Emel Kadör ve Hülya İmamoğlu'nun yönettigi Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı eseri Forum salonunda sahnelendi.
TEVFİK D'OR Uluslar Arası Tiyatro Festivali 2014
                        İzmir Saint-Joseph Lisesi'nin tiyatro topluluğu, Ankara Tevfik Fikret Lisesinde 7 - 10 Mayıs arası düzenlenen "Tevfik D'or" adlı Uluslararası Tiyatro ...
İngilizce Tiyatro Kulübü - Ölü Gelin
İngilizce Tiyatro Kulübü öğrencileri Tim Burton’un “Ölü Gelin” adlı sinema filminden uyarlanan aynı isimli absürd tiyatro eserini sahnelediler.       
Erkek Basketbol Takımımızın Başarısı
12-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Ankara Tevfik Fikret Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Kupası Turnuvası’na İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi, Kız ve Erkek Masa Tenisi, Erkek Basketbol, Erkek Futbol ile Kız Voleybol takımlarıyla katıldı.
2014 Rouge et Blanc Partisi
               Mezunlarımız Okulumuzun Bahçesinde 2014 Döner ve Pilav, "Rouge et Blanc" Partisinde buluştu. 
Tepecik Çocuk Hastanesi Anneler Günü Ziyareti 2014
        9. Sınıflarımızda beş öğrencimiz Nilgün Odaman eşliğinde, İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'nin Onkoloji Bölümünde yatan çocukların annelerinin "Anneler Günü" nü kutlayıp, annelere hediyalarini verdiler.
Piri Resiler Günü 2014
Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulları öğrencileri lisemizi ziyaret ettiler ve “Hazine Avı” oyunuyla eğlenceli vakit geçirdiler.  
 
   
Piri Reis Okulları 7. Sınıf Öğrencileri Okulumuzu Ziyaret Etti
Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulları 7. sınıf öğrencileri lisemizi ziyaret etti. Deneyler ve oyunlarla eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, resim ve müzik atölyelerine de katıldılar.     
Öğrencilerimiz A Milli Erkek Voleybol Takımını Ziyaret Etti 2014
         2014 FIVB Dünya Ligi oynayacak olan A erkek Voleybol Milli takımımızın İzmir ‘deki kampını
Meslekler Günü 2014
VII. Meslekler Günü etkinliğimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Özel Saint- Joseph Fransız Lisesi Mezunlarımız, velilerimiz, İzmir’in önde gelen sanayi kuruluşları  ve üniversitelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik.
2013 - 2014 Öğretim Yılı Son Buldu
   2013 - 2014 Öğretim Yılı, bahçede yapılan tören ve yıl boyunca öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarı,

Günün Fotoğrafı

Etkinlik Takvimi

Etkinlik Bulunamadı

398 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar