Get Adobe Flash player

carsamba web_pul_sol

Doğum Günleri

 • sporcu-beslenme-konferans-veli
  Ege Üniversitesi 
  Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyesi ve okulumuzun eski mezunu Prof . Dr. Oğuz Karamızrak  "Spor Yaparken Saglikli Beslenmek ve Protein Tozu Kullaniminin Zararlari" konusunda velilerimizi bilgilendirdi.

   

   

   

  Devamını oku...
 • interact toplantisi_subat_2015

  Karşıyaka Rotary Kulübü’nden Banu Baysak, Interact ve Rotary Uzun Dönem Öğrenci Değişim Programları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

   

  Devamını oku...
 • le gros_chantier_8
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği ve 12 lisenin katıldığı  8. Uluslararası İzmir Liselerarası Fransızca Tiyatro Festivali “Le Gros Chantier” (Büyük Şantiye) 19-22 Şubat 2015 tarihleri arasında Yaşar Üniversitesi Bornova Kampüsü’nde düzenlendi. Bu yılki teması “Renkler” olan festival, üç gün süren atölye çalışmalarının ardından yapılan kapanış gösterisi ile son buldu.

   

 • IMG-20150123-WA0000
  9. Sınıflardan 3 öğrencimiz Sosyal Yardımlaşma Kulübü adına Sasalı Köpek Barınağına mama yardımında bulundular.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • genclik konseyi_2015 

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Gençlik Konseyi” sona erdi. İzmir ilinden 100’ü aşkın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte gençler, Fosil Yakıtlar, Nükleer Enerji, Sürdürülebilir Enerji, Hidro Enerji ve Alternetif Enerji Kaynakları komitelerinde “Türkiye’nin Enerji Politikaları” hakkında tartıştı.

  Devamını oku...
 • izmir ekonomi_ECOTRAIN_MUN
  İngilizce Model Birleşmiş Milletler Kulübü, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin 19-21 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlendiği Birleşmiş Milletler simülasyonu olan ECOTRAIN MUN Konferansına katıldı. Öğrenciler, bu konferans süresince küresel sorunlara çözüm aradılar ve farklı ülkelerin coğrafi, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldular.

   

   

   

  Devamını oku...
 • 15. Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri
  15. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamımıza yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla on beş yıldır “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” etkinliğini düzenliyor.

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi ile katılımcı okullar tarafından, önceden belirlenmiş beş kitabın yazarlarıyla söyleşiler düzenlenen etkinliğin açılışını Onur Konuğu Buket UZUNER yaptı.

  Devamını oku...
 • universite gezisi-2014
  Okulumuz, 11. Sınıf  öğrencilerimizin yüksek öğrenim kurumlarını daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla 3-5 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’daki üniversiteleri ziyaret ettiler. İstanbul’da Koç, Boğaziçi, Galatasaray, Sabancı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara’da Bilkent, ODTÜ ve Hacettepe Üniversiteleri’ni gezen öğrencilerimiz bu kurumların bölümleri ve işleyişleri hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

   

   

  Devamını oku...
 • ege-arti-kedi-evi-yapimi-2014
  Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, Ege Artı Engelli Eğitim Merkezi'nden gelen öğrencilerle birlikte kedi evleri yaptılar. Beraber eğlenceli vakit geçiren öğrenciler etkinlik sonrasında bahçede oyunlar oynadı. 

   

   

   

  Devamını oku...
 • cesme ildiri
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri tarafından temelleri atılan Geri Dönüşüm Korusu’na 1000 fidan dikildi. Ülkemizde TURÇEV tarafından yürütülen Çevrenin Genç Sözcüleri Programı kapsamında, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında düzenlenen “Atıkların Azaltılması Kampanyası”nda makale dalında, ulusal jüri tarafından yapılan değerlendirmede  “Can a Forest Be Created With Recycling?” (Geri Dönüşümle Orman Yaratılabilir mi?) adlı çalışma ile lisemiz ulusal düzeyde birinci, uluslararası değerlendirmede ise ikinci seçildi. 

  Devamını oku...
 • cevrenin genc_sozculeri_ispanyada
  İzmir Saint Joseph Lisesi Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü üyesi olan öğrenciler, "Let's take care of the planet" programı kapsamında "Twin School" aktivitesine katılmak üzere, 
  17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında proje ortağı olan Santa Domingo Dela Calzada Caterig College öğrencileri ile buluşmak üzere İspanya'ya başarılı bir gezi gerçekleştirmişlerdir.

   

   

   

  Devamını oku...
 • sj logo_kurumsal_100
  Sosyal yardım kulübümüz Kars Karşıyaka İlkökuluna yardımda blundu.

  Devamını oku...
 • cevrenin-genc-sozculeri-lizbon-2014
  Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri Türkiye'yi Lizbon'da gerçekleştirilen “Young Reporters for the environment” çalıştayında temsil etti.

  Fransızca kadar İngilizceye de hakim olan öğrenciler önce fotoğraf, video ve makale haber dalında workshopa katıldılar. Saint-Josephli öğrenciler daha sonra yaptıkları saha çalışması ile grup olarak oluşturdukları çevre haberlerini basın toplantısıyla duyurdular.

   

   

  Devamını oku...
 • ankara cumhuriyet_kupasi-2014
  Kız voleybol ve erkek basketbol takımlarımız Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Kupası Turnuvası’na katıldı. Turnuvada mücadele eden sporcularımız ayrıca Anıtkabir’i ziyaret etti.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • 10 kasim_toreni-2014
  Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’'ü, aramızdan ayrılışının 76’ıncı yılında okulmuzda yapılan törenle saygı, minnet ve şükranla andık.

   

   

  Devamını oku...

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

61 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar