Get Adobe Flash player

carsamba web_pul_sol

Doğum Günleri

 • ismet inonu_sergi

  11.Sınıf öğrencilerimiz, 26 Mart 2015 Perşembe günü Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü” sergisini ziyaret etti.

  Devamını oku...
 •  "Kadın Hayattır" dedik, düşündük, taşındık ve içimizden geçenleri bu videoya aktardık...

   

  Devamını oku...
 • İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
  9. SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ

  Tema:  UNESCO'nun 2015  yılı teması “Uluslararası Işık Yılı”

  Işığın Peşinde Empresyonizmin İzinde...”

  Devamını oku...
 • frakofonie2015 afis_tn 

  Beş ayrı kıtadan, 274 milyon insanın konuştuğu Fransız dilinin bayramı olan “Frankofoni Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu seneki teması “Sanat Akımları” olan haftada öğrenciler, düzenlenen aktivitelerle, Fransız sanatı, edebiyatı, müziği, mutfağı ve sinemasını daha yakından fırsatı buldular.

   

   

   

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • ingilizce munazara_2015_mart
  İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion de katılımıyla düzenlenen “Ebeveynler çocuklarının cinsiyetini belirleyebilir mi?” konulu İngilizce münazara, İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde 12 Mart 2015 Perşembe günü düzenlendi.

  Devamını oku...
 • yasar kemali_andik

  28 Şubat Cumartesi günü kaybettiğimiz edebiyatımızın ulu çınarı Yaşar Kemal'i ve eserlerini 9. sınıf öğrencilerimizle andık. 

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • runatolia 2015
  Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Emel Kadör ve Hülya Aydemir, Rehber Öğretmenler Türkan Aktaş ve Pınar Gülen Bal, İngilizce öğretmeni Romina Filinesi, Matematik Öğretmeni Semra Parlak, Beden Eğitimi Öğretmenleri Barış Lale ve Ebru Taşkın, Bilgi İşlem Sorumlusu Ahmet Türközü, iki öğrenci ile 1 Mart 2015 günü Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonu’nda Adım Adım Oluşumu çatısı altında Koruncuk Vakfı yararına koştu. 

   

   

   

  Devamını oku...
 • sporcu-beslenme-konferans-veli
  Ege Üniversitesi 
  Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyesi ve okulumuzun eski mezunu Prof . Dr. Oğuz Karamızrak  "Spor Yaparken Saglikli Beslenmek ve Protein Tozu Kullaniminin Zararlari" konusunda velilerimizi bilgilendirdi.

   

   

   

  Devamını oku...
 • interact toplantisi_subat_2015

  Karşıyaka Rotary Kulübü’nden Banu Baysak, Interact ve Rotary Uzun Dönem Öğrenci Değişim Programları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

   

  Devamını oku...
 • le gros_chantier_8
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği ve 12 lisenin katıldığı  8. Uluslararası İzmir Liselerarası Fransızca Tiyatro Festivali “Le Gros Chantier” (Büyük Şantiye) 19-22 Şubat 2015 tarihleri arasında Yaşar Üniversitesi Bornova Kampüsü’nde düzenlendi. Bu yılki teması “Renkler” olan festival, üç gün süren atölye çalışmalarının ardından yapılan kapanış gösterisi ile son buldu.

   

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • IMG-20150123-WA0000
  9. Sınıflardan 3 öğrencimiz Sosyal Yardımlaşma Kulübü adına Sasalı Köpek Barınağına mama yardımında bulundular.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • genclik konseyi_2015 

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Gençlik Konseyi” sona erdi. İzmir ilinden 100’ü aşkın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte gençler, Fosil Yakıtlar, Nükleer Enerji, Sürdürülebilir Enerji, Hidro Enerji ve Alternetif Enerji Kaynakları komitelerinde “Türkiye’nin Enerji Politikaları” hakkında tartıştı.

  Devamını oku...
 • izmir ekonomi_ECOTRAIN_MUN
  İngilizce Model Birleşmiş Milletler Kulübü, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin 19-21 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlendiği Birleşmiş Milletler simülasyonu olan ECOTRAIN MUN Konferansına katıldı. Öğrenciler, bu konferans süresince küresel sorunlara çözüm aradılar ve farklı ülkelerin coğrafi, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldular.

   

   

   

  Devamını oku...
 • 15. Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri
  15. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamımıza yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla on beş yıldır “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” etkinliğini düzenliyor.

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi ile katılımcı okullar tarafından, önceden belirlenmiş beş kitabın yazarlarıyla söyleşiler düzenlenen etkinliğin açılışını Onur Konuğu Buket UZUNER yaptı.

  Devamını oku...
 • universite gezisi-2014
  Okulumuz, 11. Sınıf  öğrencilerimizin yüksek öğrenim kurumlarını daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla 3-5 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’daki üniversiteleri ziyaret ettiler. İstanbul’da Koç, Boğaziçi, Galatasaray, Sabancı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara’da Bilkent, ODTÜ ve Hacettepe Üniversiteleri’ni gezen öğrencilerimiz bu kurumların bölümleri ve işleyişleri hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

   

   

  Devamını oku...

Lise 1 öğrencilerimizin Frankofoni Haftası için yaptıkları klip;


Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

31 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar