Get Adobe Flash player
 • 19mays
 • m-ali-susam-uygulama-merkezi-engelliler-haftasi-gosterileri

  10-16 Mayıs 2015 tarihleri arasindaki engelliler haftası etkinlikleri çerçevesinde M. Ali Susam Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı ve Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nde sunulan etkinliğe İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci ve öğretmen katılmıştır.

   

   

  Devamını oku...
 • acik kapi_2015İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’ni tanımak ve bilgi almak isteyen 8. Sınıf velileri için  “Tanıtım Günü” düzenlendi. İzmir ve çevresinden yoğun katılımın olduğu etkinlikte Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Saint-Joseph Lisesi hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi.

  Devamını oku...
 • cesme yelken_nisan_2015

  Çeşme yelken ve ihtisas klübünde 27 Nisan tarihinde yapılan okul sporları yelken il birinciliğinde okulumuzu 3 öğrenci temsil etmiştir. Kızlarda Hazna Cansu Demir Laser 4.20 kategorisinde 2. Oldu. Erkekler Derin Reha Ulusoy Tekno 293 kategorisinde 4. Alp Çoşkun Tekno 293 7. Olmuştur.

   

   

   

  Devamını oku...

 • 23 nisan_ulusal_egemenlik_ve_cocuk_bayrami
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda yapılan törenle coşkuyla kutlandı.

  Devamını oku...
 • unesco aspnet_ankara_2015
  11. Sınıf öğrencilerinden Gülce Odaman ve Yağız Yeşildağ ile Tarih Öğretmeni Umut Dilsiz,  21 Nisan 2015 Salı günü Ankara'da düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanı Naci Avcı'nın katılımıyla gerçekleşen “UNESCO ASPNet Programı Temsilcileri Toplantısına” katıldı. UNESCO çatısı altında  “Orta Doğu Çağırıyor” adlı projelerini sunma imkanı bulan öğrenciler, konularında uzman kişilerle fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı. 

  Devamını oku...
 • ibb veterinerlik hizmetleri muduru hande ozyogurtcu ile sokak hayvanlari konferansi

  İ.B.B. Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Hande Özyoğurtçu 14-16 Nisan 2015 tarihlerinde okulumuza gelerek sokak hayvanları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. 

  Devamını oku...
 • mfnu lahey_nisan_2015
  Fransızca Model Birleşmiş Milletler Kulübü öğrencileri, 26 Mart–2 Nisan 2015 tarihleri arasında Lahey’de düzenlenen münazaralara katıldı. Teması “ 21. Yüzyılın Kalkınma Bilançosu ve Geleceği” olan ve üç gün süren etkinlikte öğrenciler farklı komitelerde görev aldı.

  Devamını oku...

 • pirireis velilerine okul tanitimi

  Özel Piri Reis Okulları 8. Sınıf velileri için Forum salonunda “Tanıtım Günü” düzenlendi. Velilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Saint-Joseph Lisesi hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi. Sunumda ayrıca dersler, 3 yabancı dil, başta Fransa olmak üzere yurtdışında yüksek öğrenim, Galatasaray Üniversitesi iç sınavı, üniversiteye giriş sınavları ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıt takvimi ve koşulları hakkında da bilgiler verildi.

  Devamını oku...
 • italya gezisi 2015

  İzmir’in tek özel yabancı okulu olan Saint-Joseph’te üçüncü yabancı dil olarak öğretilen İtalyancayı geliştirmek, İtalyanca pratik yapmak ve bu dili kültürüyle tanımak amacıyla her yıl gerçekleştirilen kültür, sanat ve tarih dolu gezide öğrenciler Roma’yı ziyaret etti.

  Devamını oku...

 • munesco ankara

  İngilizce Model Birleşmiş Milletler kulübünden 16 öğrenci,18-21 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara BILS'te düzenlenen MUNESCO Konferansı'nda, Rusya ve Vietnam'ı farklı komitelerde başarıyla temsil etti. Öğrenciler, bu konferans sırasında dünya sorunlarını tartışıp, bu sorunlara çözüm aradı.

   

   

  Devamını oku...
 • 01 nisan_pirireis_ziyareti

  Piri Reis Okulları 8. Sınıf öğrencileri okulumuzu ziyaret etti. Öğrenciler müzik, resim, spor ve fen atölyelerine katıldılar.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • ismet inonu_sergi

  11.Sınıf öğrencilerimiz, 26 Mart 2015 Perşembe günü Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü” sergisini ziyaret etti.

  Devamını oku...
 •  "Kadın Hayattır" dedik, düşündük, taşındık ve içimizden geçenleri bu videoya aktardık...

   

  Devamını oku...
 • 9 sanat_ve_kultur_festivali_tn
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi

  9. SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ

   

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin gelenekselleşen; resim yarışmaları, söyleşiler ve sergilerden oluşan Sanat ve Kültür Festivali’nin dokuzuncusu 20-22 Mayıs  2015 tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalin birinci günü İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’nde, ikinci günü ise İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenecek.

  Not: Resim yarışmasına katılmaya hak kazananlar yazının devamında.

  Devamını oku...

Kamuoyunun ve Velilerimizin Dikkatine 

Son günlerde okulumuzun 2015-2016 öğretim yılı ücretleri ile ilgili bazı medya kuruluşlarına ait web siteleri tarafından yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlarda okulumuzla ilgili iddia edilen öğrenim ücretleri, okulumuzun güncel olarak uyguladığı ücretle kıyaslandığında mevcut yönetmeliklerin öngördüğü artış oranlarının çok üzerinde bir artışa denk gelmektedir.

 

Okulumuzun yeni öğretim yılı ücretleri henüz tespit edilmediği gibi artış oranının yönetmeliklerde izin verilen oranın üzerinde gerçekleşmesi de söz konusu değildir.

Yeni öğretim yılı ücretlerimiz tespit edildiğinde her zaman olduğu gibi basın ilanları ve okulumuzun www.izmirsj.k12.tr adresindeki web sitesi kanalıyla duyurulacaktır.

Durumu velilerimiz ve kamuoyunun dikkatine sunar, okulumuzla ilgili kaynağı belli olmayan haberlere itibar edilmemesini ve her türlü bilgi için kurumumuzla temasa geçilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla.


İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Müdürlüğü

 

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

297 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İngilizce Bölüm Blogu

logo moodleizmirsj

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar