Get Adobe Flash player
 • 9lar kaynazma-2015
  Okula yeni kaydolan ve hazırlık atlama sınavında başarılı olan öğrenciler ile bu yıl 9. sınıfa geçen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla İnciraltı Kent Ormanı’na gezi düzenlendi. Açık havada spor yapma ve dans etme fırsatı bulan öğrenciler, oynanan çeşitli oyunlarla da eğlendiler. Rehberlik, Saint-Joseph, güzel sanatlar, spor ve müzik atölyelerine katılan öğrenciler, yeni eğitim-öğretim yılı için enerji depoladılar. 

   

   

  Devamını oku...
 • 12-ler-kahvalti-2015
  Okul idaresi, lise hayatlarının en zorlu dönemine giren 12. sınıf öğrencileri için moral kahvaltısı düzenlendi. Öğretmenleri ile birlikte okul dışında vakit geçirme şansını yakalayan öğrenciler yeni dönem için güç topladılar.

   

   

   

  Devamını oku...
 • hazirlik-kaynasma-2015-2016  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaöğretim hayatına ilk adımlarını atan hazırlık sınıfı öğrencilerinin okula uyumunu kolaylaştırmak için Gümüldür Denizatı Tatil Köyü’nde kaynaştırma etkinliği düzenledi.

  Devamını oku...
 • 2015-2016-acilis

  2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı okulumuzun bahçesinde yapılan törenle açıldı.

   

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • 2014-2015-diploma-toreni
  135. Dönem mezunlarımız okulumuzda yapılan törenle mezun oldular. Mezunlarımıza yeni hayatlarında başarılar dileriz. Yolları açık olsun.

   

   

   

  Devamını oku...
 • eskrim sakarya_turkiye_sampiyonasi_2015
  25-26 Mayıs 2015 tarihlerinde Sakarya'da düzenlenen Okullar Arası Eskrim Türkiye Şampiyonası'nda 9. Sınıf Öğrencimiz Simay Özkayagan okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.

   

   

  Devamını oku...
 • cesme yelken_haziran_2015
  10. Sınıf öğrencilerimizden Derin Reha Ulusoy Çeşme'de düzenlenen Türkiye Yelken Şampiyonası'nda Türkiye 3.sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

   

  Devamını oku...
 • eng tiyatro_2015

  Izmir Özel Saint-Joseph Fransiz Lisesi Ingilizce Tiyatro Toplulugu, Lewis Carroll'un Alice Harikalar Diyarında İngilizce oyununu  müzikleri  ve dansları ile beraber görsel bir şov  sahneye koydu.

   

   

   

  Devamını oku...
 • lokma 2015
  29 Mayıs 2015 Cuma günü, yıllar içinde vefat ederek aramızdan ayrılan arkadaşlarımız anısına lokma döktürülmüştür.

   

   

   

  Devamını oku...
 • ozyegin-photography-competition-01
  Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümünün “Etkileşimi Yakala” temalı düzenlediği Liseler için Ulusal Fotoğraf Yarışması’na Fotoğraf Kulübü öğrencilerimizden Ecesu Beyhan, Zeynep Sepet ve Zeynep Ece Güceren katıldı.

  13 farklı şehirden, 37 farklı liseden 61 öğrencinin toplam 147 fotoğrafla katıldığı yarışmada öğrencilerimizin dört fotoğrafı ilk 30 fotoğraf arasına girerek sergilemeye değer bulundu.

  Sergilemeye değer bulunan fotoğrafları galerimizde bulabilirsiniz.

   

  Devamını oku...

 • meslekler gunu_2015
  VIII. Meslekler Günü etkinliğimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Özel Saint- Joseph Fransız Lisesi Mezunlarımız, velilerimiz, İzmir’in önde gelen sanayi kuruluşları  ve üniversitelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik.

   

   

   

  Devamını oku...
 • geri donusum_tarasim_kulubu_sergi
  Bu yıl ilk kez açılan Geri Dönüşüm ve Tasarım Kulübü'nde öğrenciler hem el becerilerini geliştirmek hem de atık ürünleri değerlendirmek için çalıştılar.

  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevda Yaldırgan gözetiminde çalışan kulüp öğrencileri yıl içinde pek çok ürün ortaya çıkardılar.
  Yıl boyu hazırladıkları ürünleri arkadaşlarıyla paylaşmak için okulun bahçesinde küçük bir sergi düzenlediler.

   

   

  Devamını oku...
 • 9 sanat_ve_kultur_festivali_tn
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi

  9. SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ

   

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin gelenekselleşen; resim yarışmaları, söyleşiler ve sergilerden oluşan Sanat ve Kültür Festivali’nin dokuzuncusu 20-22 Mayıs  2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Festivalin birinci günü İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’nde yapılan resim yarışması ile , ikinci günü ise İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen sergi söyleşi ve ödül töreni ile devam etti.

   

  Devamını oku...
 • 19 mayis_2015

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda yapılan törenle kutlandı. Törenin ardından bahçemizde spor müsabakaları yapıldı. Kazanan takımlara ödüllerinin verilmesinden sonra okul orkestramızın mini konseriyle sona erdi.

   

   

   

  Devamını oku...

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

700 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
Bizim Okul Vakfı