Get Adobe Flash player
 • 16.Kitap Haftası romanlarımız belli oldu. Herkese iyi okumalar.

   

  Kitabın Adı

  Yazarı

  Yayınevi

  Ansızın Günbatımı

  Ayşe Sarısayın

  Can Yayınları

  Dünya Bu Kadar

  Mahir Ünsal Eriş

  İletişim  Yayıncılık

  Gece Uyurken

  Eren Aysan

  Can Yayınları

  Göbeklitepe Muhafızı

  Yonca Eldener

  Altın Kitaplar

  Nisan

  Fatma Akerson

  Yapı  Kredi Yayınları

 • muzik gecesi_2015
  Müzik kulübü öğrencileri tarafından her yıl, eğitim öğretim yılı sonunda düzenlenen Müzik Gecesi, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Konser ve Kongre Salonu’nda düzenlendi. 
  Öğrencilerin canlı performanslarından ve danslarından oluşan “Film Müzikleri” temalı gösteri izleyicilerin beğenisini toplandı.

   

   

   

  Devamını oku...
 • eskrim sakarya_turkiye_sampiyonasi_2015
  25-26 Mayıs 2015 tarihlerinde Sakarya'da düzenlenen Okullar Arası Eskrim Türkiye Şampiyonası'nda 9. Sınıf Öğrencimiz Simay Özkayagan okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.

   

   

  Devamını oku...
 • cesme yelken_haziran_2015
  10. Sınıf öğrencilerimizden Derin Reha Ulusoy Çeşme'de düzenlenen Türkiye Yelken Şampiyonası'nda Türkiye 3.sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

   

  Devamını oku...
 • eng tiyatro_2015

  Izmir Özel Saint-Joseph Fransiz Lisesi Ingilizce Tiyatro Toplulugu, Lewis Carroll'un Alice Harikalar Diyarında İngilizce oyununu  müzikleri  ve dansları ile beraber görsel bir şov  sahneye koydu.

   

   

   

  Devamını oku...
 • kukla gosterisi
  Izmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Hazırlık Sınıfları KET grubu öğrencileri,3 Haziran 2015 Çarşamba günü, İngiliz tarihindeki önemli karakterler olan Kıng Henry VIII, Queen Mary I, Elızabeth I ve Queen Mary of Scots’un  hayatlarını konu alan kukla gösterilerini sergilediler.

   

   

   

  Devamını oku...
 • lokma 2015
  29 Mayıs 2015 Cuma günü, yıllar içinde vefat ederek aramızdan ayrılan arkadaşlarımız anısına lokma döktürülmüştür.

   

   

   

  Devamını oku...
 • ozyegin-photography-competition-01
  Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümünün “Etkileşimi Yakala” temalı düzenlediği Liseler için Ulusal Fotoğraf Yarışması’na Fotoğraf Kulübü öğrencilerimizden Ecesu Beyhan, Zeynep Sepet ve Zeynep Ece Güceren katıldı.

  13 farklı şehirden, 37 farklı liseden 61 öğrencinin toplam 147 fotoğrafla katıldığı yarışmada öğrencilerimizin dört fotoğrafı ilk 30 fotoğraf arasına girerek sergilemeye değer bulundu.

  Sergilemeye değer bulunan fotoğrafları galerimizde bulabilirsiniz.

   

  Devamını oku...

 • meslekler gunu_2015
  VIII. Meslekler Günü etkinliğimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Özel Saint- Joseph Fransız Lisesi Mezunlarımız, velilerimiz, İzmir’in önde gelen sanayi kuruluşları  ve üniversitelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik.

   

   

   

  Devamını oku...
 • geri donusum_tarasim_kulubu_sergi
  Bu yıl ilk kez açılan Geri Dönüşüm ve Tasarım Kulübü'nde öğrenciler hem el becerilerini geliştirmek hem de atık ürünleri değerlendirmek için çalıştılar.

  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevda Yaldırgan gözetiminde çalışan kulüp öğrencileri yıl içinde pek çok ürün ortaya çıkardılar.
  Yıl boyu hazırladıkları ürünleri arkadaşlarıyla paylaşmak için okulun bahçesinde küçük bir sergi düzenlediler.

   

   

  Devamını oku...
 • 9 sanat_ve_kultur_festivali_tn
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi

  9. SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ

   

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin gelenekselleşen; resim yarışmaları, söyleşiler ve sergilerden oluşan Sanat ve Kültür Festivali’nin dokuzuncusu 20-22 Mayıs  2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Festivalin birinci günü İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’nde yapılan resim yarışması ile , ikinci günü ise İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen sergi söyleşi ve ödül töreni ile devam etti.

   

  Devamını oku...
 • 19 mayis_2015

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda yapılan törenle kutlandı. Törenin ardından bahçemizde spor müsabakaları yapıldı. Kazanan takımlara ödüllerinin verilmesinden sonra okul orkestramızın mini konseriyle sona erdi.

   

   

   

  Devamını oku...
 • italya degisim_nisan_mayis-2015
  25 - 30 Nisan 2015 tarihleri arasında 11.sınıf öğrencilerinden Melis Yavru, Zeynep Aysan, Ece Piriştine, Alara Ertok, Gülce Odaman, Aslıhan Öztuncel, Selin Oral ve Başak Belet Istituti Paritari Filippin Grappa del Paderno okulunu ziyaret etmişlerdir. Programın İtalya ayağı boyunca Sanat, Beden Eğitimi  ve İtalyanca dersleri almışlar; Marostica, Venezia, Asolo, Bassano, Verona şehirlerini ziyaret etmişlerdir. 04 -09 Mayıs 2015 tarihleri arasında ise İtalyan öğrenciler okulumuzu ziyaret ederek İngiliz Edebiyatı, Sanat, Türkçe, Beden Eğitimi ve Müzik derslerine katılmışlar; İzmir kentini, Efes antik kentini, Meryem Ana evini, Teos antik kentini, Çeşme, Ilıca ve Alaçatı’yı ziyaret ederek Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. 

   

  Devamını oku...
 • m-ali-susam-uygulama-merkezi-engelliler-haftasi-gosterileri

  10-16 Mayıs 2015 tarihleri arasindaki engelliler haftası etkinlikleri çerçevesinde M. Ali Susam Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı ve Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nde sunulan etkinliğe İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci ve öğretmen katılmıştır.

   

   

  Devamını oku...

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

468 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İngilizce Bölüm Blogu

logo moodleizmirsj

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo  footer yasasinokul  footer haydikizlarokula footer AcilCozum1 footer benimle_oynarmisin footer bilgisayar