Get Adobe Flash player
 • XVI. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesinin, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamına yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla düzenlediği  “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” adlı etkinliğinin on altıncısı bu yıl 23-27 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştiriliyor. 

   

   ALİ AK ÖYKÜ YARIŞMASI SONUÇLANDI

  Devamını oku...
 • film terapi_atolyesi
  16. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali dahilinde, çocuklarımız (10-14 yaş) Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Kerem Kaban gözetiminde İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi‘nde izledikleri film sonrası kendilerini yaratıcı yollarla ifade etme, empati ve özgüven üzerine bir çalışma gerçekleştiriyorlar.

  Devamını oku...
 • Fadi Sfeir_ziyaret
  Görevi bu yıl devralan yeni Kurucu Temsilcisi Fadi Sfeir okulumuzu ziyaret etti. Öğrencilerle birlikte okulu gezen Kurucu Temsilcisi, Okul İdaresi'nden okul hakkında bilgiler aldı. Ayrıca Fadi Sfeir'in görevi devralışı şerefine Piri Reis Okulları'nın da katılımıyla bir davet düzenlendi.

  Devamını oku...
 • koruncuk vakfi_logo_amblem

  Koruncuklar İçin ,Siz de bir adım atın…….

  Korunmaya muhtaç bu çocuklara sıcak bir aile ortamı verebilmek için yola çıkan KORUNCUK (Korunmaya Muhtaç Çocuklar) Vakfı, açtığı çocuk köyleriyle yüzlerce çocuğun güvenli ortamda büyümesini sağlayarak onlara hayat hazırlıyor.

  Devamını oku...
 • 10 kasim_2015_ataturk_u_anma_gunu
  Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’'ü, aramızdan ayrılışının 77inci yılında okulmuzda yapılan törenle saygı, minnet ve şükranla andık.

   

   

   

  Devamını oku...
 • yunistan saint_poul_lisesi_2015_
  Yunanistan’da bulunan ve bir Lasalle Okulu olan Saint-Paul Lisesi « Yunanistan Değişim Programı » kapsamında okulumuzu ziyaret etti.

  Devamını oku...
 • losev haftasi_2-8-kasim_2016
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile okulumuzda Lösev'den gelen bir görevli 03 ve 5 Kasım tarihlerinde bilgilendirme konferansı verdi.

  Devamını oku...
 • 29 ekim_toreni_2015

  Cumhuriyetimizin 92. yılını okulumuzda yapılan törenle coşkuyla kutladık. Törenin ardından okul orkestramız sahne aldı. 

   

   

   

  Devamını oku...
 • pirireisler 7_sinif_ziyaret
  Blilm Haftası kapsamında Piri Reis Okulları 7. Sınıf öğrencileri okulumuzu ziyaret etti.

   

   

   

   

  Devamını oku...
 • bilim haftasi_2015_ekim
  Her yıl olduğu gibi bu yılda Bilim Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. 5-10 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen haftada 9. Sınıf öğrencileri kimya ve biyoloji alanlarında çeşitli deneyler yaptı. 

   

   

   

  Devamını oku...
 • thumb image1
  Okulumuz Hazırlık sınıfı öğrencilerinden Gürgün Dayıoğlu, 27 Eylül 2015 tarihinde Ankara'da yapılan Uluslararası Yıldızlar Avrupa Circuit (European Circuit Men"s Epee) Turnuvası'na katılmış ve yıldız milli olmaya hak kazanmıştır.

   

   

   

  Devamını oku...
 • 9lar kaynazma-2015
  Okula yeni kaydolan ve hazırlık atlama sınavında başarılı olan öğrenciler ile bu yıl 9. sınıfa geçen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla İnciraltı Kent Ormanı’na gezi düzenlendi. Açık havada spor yapma ve dans etme fırsatı bulan öğrenciler, oynanan çeşitli oyunlarla da eğlendiler. Rehberlik, Saint-Joseph, güzel sanatlar, spor ve müzik atölyelerine katılan öğrenciler, yeni eğitim-öğretim yılı için enerji depoladılar. 

   

   

  Devamını oku...
 • 12-ler-kahvalti-2015
  Okul idaresi, lise hayatlarının en zorlu dönemine giren 12. sınıf öğrencileri için moral kahvaltısı düzenlendi. Öğretmenleri ile birlikte okul dışında vakit geçirme şansını yakalayan öğrenciler yeni dönem için güç topladılar.

   

   

   

  Devamını oku...
 • hazirlik-kaynasma-2015-2016  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaöğretim hayatına ilk adımlarını atan hazırlık sınıfı öğrencilerinin okula uyumunu kolaylaştırmak için Gümüldür Denizatı Tatil Köyü’nde kaynaştırma etkinliği düzenledi.

  Devamını oku...
 • 2015-2016-acilis

  2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı okulumuzun bahçesinde yapılan törenle açıldı.

   

   

   

   

   

  Devamını oku...

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

317 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
Bizim Okul Vakfı