Get Adobe Flash player
 • 2016-2017 Öğretim Yılı Kadromuz
 • pirireis-8-sinif-velilerine-tanitim-ekim-2016
  Özel Piri Reis Okulları 8. Sınıf velileri için 19 Ekim 2016 Çarşamba günü, Forum salonunda “Tanıtım Günü” düzenlendi. Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Saint-Joseph hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi. Sunumda ayrıca dersler, 3 yabancı dil, başta Fransa olmak üzere yurtdışında yüksek öğrenim, Galatasaray Üniversitesi iç sınavı, üniversiteye giriş sınavları ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı kayıt koşulları hakkında bilgiler verildi. Yükseköğrenimine Lyon’da devam eden Güzelbahçe Piri Reis ve Saint-Joseph mezunu Defne Türkay ise bu okulların eski bir öğrencisi olarak velilerin sorularını cevapladı.

  Devamını oku...
 • koruncuk konferansi_ekim_2016
  Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli 19.10.2016 Çarşamba günü, Forum salonunda öğrencilerimizi vakıf ve etkinlikleri hakkında bilgilendirdi. Koruncuk Vakfı’nın projelerinden bahseden Nişli, her yıl İstanbul Maratonu’nda Koruncuklar için koşan öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

  Devamını oku...
 • izmir-kent-turu-2016-2017
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Sosyal Bilimler Zümresi, 9. sınıf öğrencilerine yaşadıkları kentin doğasını, tarihini, kültürel ve ekonomik dokusunu daha yakından tanıtmak, eski yerleşim alanları ile müzeleri gezerek bilgi toplamak, gözlem yapmak ve tarihi olayları yerinde anlatmak için İzmir Kent Turu’nu düzenledi. Tur kapsamında, Kadifekale, Agora, Kemeraltı (Havra sokağı), Arkeoloji Müzesi, ziyaret edildi.

  Devamını oku...
 • 12ler kahvalti_ekim2016
  Okul idaresi, lise hayatlarının en zorlu yılına hazırlanan 12. Sınıf öğrencileri için 05.10.2016 Çarşamba günü moral kahvaltısı düzenlendi. Okul Müdürü Jacques Augereau “ Sizlere bu zor senede başarılar diliyorum. Hepinizin, sahip olacağınız diploma ve burada aldığınız eğitimle hedeflerinize zorlanmadan ulaşacağınızın bilincindeyim. Yolunuz açık olsun” sözleriyle öğrencilere seslendi.

  Devamını oku...
 • hazirlik-kaynastirma-ekim-2016
  İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaöğretim hayatına ilk adımlarını atan hazırlık sınıfı öğrencilerinin okula uyumunu kolaylaştırmak için 27 Eylül 2016 Salı günü, Gümüldür Denizatı Tatil Köyü’nde kaynaştırma etkinliği düzenledi.

  Devamını oku...
 • 9.siniflar-kaynasma-16-17
  Okulumuza kayıt olan ve hazırlık atlama sınavında başarı gösteren öğrenciler ile bu yıl 9. sınıfa geçen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla 8 Eylül 2016 günü, İnciraltı Kent Ormanına gezi düzenlendi.

   

  Devamını oku...
 • 1 antalya_plaj_voleybal_2016
  9-10 Haziran 2016 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşen 1. Türkiye Liselerarası Plaj Voleybolu Şampiyonasında okulumuzu temsil eden takımımız turnuvayı sıralamada 16 takım arasında 4 ve 8. Sirada tamamlayarak önemli bir başarı elde etmişlerdir.

  Devamını oku...

Etkinlik Takvimimiz

Günün Fotoğrafı

14 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2